Vlorës ia kanë thyer fjalëkalimin në FB

17:59 / 11.06.2013

Ministres për Integrime Evropiane, Vlora Çitakut, i është thyer passwordi i faqes se saj zyrtare në Facebook.

Një gjë e tillë është bërë e ditur nga vet ministrja Çitaku, e cila përmes rrjetit social Facebook ka njoftuar se hakerët ia kanë thyer passwordin dhe llogarinë e saj e kanë shfrytëzuar për të shqetësuar të afërm të ministres, transmeton orainfo.

“Të dashur miq, kuptova nga disa prej jush se keni pranuar disa mesazhe nga llogaria ime në Facebook! Kjo i bie që dikush më ka thyer fjalëkalimin dhe po shqetëson të afërmit e mij në emrin tim! Nëse pranoni ndonjë mesazh nga unë këto ditë ju lutem injorojeni”, ka shkruar ministrja Çitaku. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.