Ramadani: VV, si LISBA dhe Gëzim Kelmendi

15:05 / 30.06.2013

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Burim Ramadani, në profilin e tij në Facebook ka shkruar se VV (Lëvizja Vetëvendosje), LISBA (Lëvizja Islame Bashkohu) dhe Gëzim Kelmendi (deputet i Partisë së Drejtësisë) flasin në të njëjtën gjuhë, thonë të njëjtat akuza dhe kanë të njëjtat bindje.

“Tre shembuj konkret:

1. Kanë gjuhën e njëjte për shamitë, mësim-besimin në shkolla dhe vahabistët

2. Kanë shpifjet plotësisht të njëjta për AAK-në.

3. Shprehin urrejtjen e njëjte kundër Skënderbeut, vlerave perëndimore dhe dashurinë e njëjtë për orientalizmin (lexoni librat e Hysamedin Ferrajt dhe bindeni. Hysamedini ishte kandidat i VV-së për deputet).

Turp dhe tmerr”, ka shkruar Ramadani. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.