Thaçi: Sot dëshmojmë se e meritojmë pavarësinë

12:33 / 15.11.2009

Kryeministri Hashim Thaçi, njëherësh lider i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), ka votuar rreth orës 9, në qendrën e votimit në shkollën fillore “Faik Konica” në kryeqytet.

Thaçi, i cili shoqërohej nga bashkëshortja e tij, i ka cilësuar këto zgjedhje komunale, si ngjarjet më të rëndësishme pas shpalljes së pavarësisë së vendit.

Ai ka shprehur besimin se këto zgjedhje do të jenë të lira dhe demokratike. “Ne sot po dëshmojmë se Kosova e ka merituar pavarësinë”.

Nga sot, vendi po fillon etapën e re të integrimit evropian, u shpreh kryeministri. “Besoj se të gjithë do të bëhemi pjesë e ndërtimit të historisë, e ndërtimit të Kosovës demokratike dhe multietnike”, shtoi ai. /Express/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.