Ja si reagoi Obama kur ia dhanë lajmin për masakrën në Newtown (Foto)

17:24 / 4.01.2013

Shtëpia e Bardhë publikoi mbrëmë një foto të presidentit amerikan Barack Obama, nga momenti kur e ka marrë vesh lajmin për masakrën në Shkollën Fillore “Sandy Hook” në Newtown.

Në foto shihet Obama i tronditur, i cili me kokën ulur dhe sytë e mbyllur dëgjon lajmet të cilat ia transmeton John Brennan, këshilltar i tij i sigurisë kombëtare.

Obama e ka quajtur masakrën ditën më të keqe të tij, qëkur u “shpërngul” në Shtëpinë e Bardhë. Për shkak të këtij krimi të rënd, Obama e vuri nënkryetarin Joe Biden në krye të iniciativës për ashpërsimin e ligjit për armët. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.