Polica rrah dhe largon gjurmët e gjakut (Video)

18:40 / 27.01.2013

Në videon e postuar më poshtë mund të shihni se si një polic e rrah një qytetar, për asgjë, me ndihmën e dy rojeve të parkingut.

Qyteti Barrie, në shtetin Ontario të Kanadasë, po përballet me të dhunshmit nga organet e rendit, pasi u publikua videoja e një rrahjeje të kryer dy vite më parë.

Deri tash polici Jason Nevill ka thënë se ka intervenuar në vetëmbrojtje.

“Frikësohesha për sigurinë time”, ka thënë ai për aksidentin 20 nëntorit 2012. “Luftoja për jetën time”.

Në anën tjetër, viktima Jason Stern, që ishte 25 vjeç në kohën e aksidentit, ka thënë se nuk ka asnjë ide se pse është sulmuar nga polici. Ndërsa, shtoi se rojet në Qendrën Tregtare Bayfild kanë thirre policinë pasi një mik i tij ka prishur një ornament të Krishtlindjeve në korridor.

Pas publikimit të xhirimit dhe presioneve të publikut, polici do të dënohet për “dhunën e tejkaluar”, ndërsa ata që kanë pastruar gjurmët e gjakut do të jenë bashkëpjesëmarrës në krim. /Telegrafi/ 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.