Mitrovica gjashtë orë pa rrymë

16:25 / 13.12.2012

Qyteti i Mitrovicës të enjten ka përjetuar ferrin sa i përket furnizimit me energji elektrike, ndërsa pas mesditës qyteti është vërshuar edhe nga uji.

Pas një prishje të madhe në rrjetin e energjisë elektrike në Mitrovicë e tërë qendra kryesore e qyteti si dhe lagjet përreth nga ora 10:00 kanë ngelur pa energji elektrike, transmeton Koha.

Zyrtarë të KEK-ut në Mitrovicë nuk kanë pranuar të prononcohen me arsyetim se informacionet për këtë duhet të merren në Prishtinë. Rreth orës 15:00 Mitrovicën e ka vërshuar uji, pasi që një gyp kryesore i rrjetit të ujësjellësit ka shpërthyer. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.