Bahri Nuredini zgjedhet kryeshef ekzekutiv i Aeroportit

9:02 / 18.01.2013

Bordi i Drejtorëve i Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” ka vendosur që për pozitën e Kryeshefit Ekzekutiv të Aeroportit të zgjedhë Bahri Nuredini.

Në pozitën Zyrtar Kryesor Financiar dhe i Thesarit është zgjedhur Valon Grabovci, Zyrtar për Auditim të Brendshëm, Xhyldane Kiçmari dhe në pozitën Sekretar Kompanie ,Valmir Hylenaj.

“Kjo përzgjedhje është bërë pas një procesi shumë transparent të udhëhequr nga Bordi i Drejtorëve të Aeroportit “Adem Jashari” dhe në përputhje të plotë me Ligjin për Ndërmarrjet Publike”, thuhet në njoftimin e pjesës së ANP-së e cila menaxhohet nga vendoret. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.