Këtë javë presidenti i BERZH-it viziton Kosovën

16:37 / 4.02.2013

Presidenti i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), Sir Suma Chakrabarti, do të vizitojë Kosovën, më 7 dhe 8 shkurt, kjo është vizita e tij e parë në Kosovë, pasi anëtarësimit në BERZH.

Në një njoftim për media nga BERZH, bëhet e ditur se gjatë vizitës, Presidenti Chakarabarti do të diskutoj prioritetet e investimeve me zyrtarë të lartë të Qeverisë së Kosovës.

Ai do të takohet me kryeministrin Hashim Thaçi, ministrin e Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj dhe ministren e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari - Lila.

Sir Suma Chakarabarti gjithashtu do të përurojë hapësirat e reja të Bankës së në Prishtinë, nga ku do të përkrahin tranzicionin e vendit drejt një ekonomie tregu të hapur dhe demokratike, si dhe të organizojë një pritje për zyrtarët qeveritarë dhe përfaqësues të shoqërisë civile. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.