Sot intervistohen për Guvernator të BQK-së

9:48 / 7.02.2013

Të shtatë kandidatët për Guvernator të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK) sot (e enjte) do t’i nënshtrohen intervistës para panelit. Zyrtarët e BQK-së kanë thënë se këta kandidatë i kanë plotësuar kriteret teknike për postin e Guvernatorit.

Kryetari i Bordit të BQK-së, Sejdi Rexhepi ka thënë të martën për Telegrafin se të shtatë kandidatët janë ftuar për intervistë pasi kanë plotësuar vlerësimet teknike, sipas nenit 40 të Ligjit për Bankën Qendrore.

Në garë për Guvernator të BQK-së përveç ish-ministrit Bedri Hamza, guvernatorit aktual Gani Gërguri janë edhe Valentin Toçi, Safet Merovci, Xhemajl Gashi, Flamur Keqa dhe zëvendësguvernatori Nexhat Kryeziu. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.