Pas dy ditësh emri i guvernatorit të BQK-së

16:07 / 11.02.2013

Brenda dy ditësh pritet që të përzgjidhen emrat që do t’i dërgohen Kuvendit të Kosovës, i cili pastaj do t’i vërë në votim për të zgjedhur guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës.

Kryetari i panelit përzgjedhës, Sejdi Rexhepi, i ka thënë KTV-së se të gjithë emrat e atyre që kanë konkurruar u janë dërguar institucioneve relevante, të cilat do të duhet të kryejnë procesin e evidentimit të të dhënave të prezantuara nga kandidatët, si dhe nëse postet aktuale që i mbajnë bien ndesh me konkurrimin e tyre.

Rexhepi ka thënë se pas marrjes së informatave do të mblidhet paneli, i cili do të votojë për kandidatët dhe se ata që do të marrin më shumë vota, do të shkojnë për votim në Kuvendin e Kosovës. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.