Sulmohen dy punëtorë të KEK-ut

15:50 / 13.02.2013

Dy punëtorë të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), janë sulmuar të mërkurën në Prishtinë gjatë shkyçjeve të konsumatorëve borxhlinj.

Sipas zyrtarëve të KEK-ut të dy punëtorët e sulmuar kanë qenë duke kryer shkyçjen e konsumatorëve nga rrjeti i energjisë elektrike.

Ata kanë treguar se nuk kanë filluar ende t’i shkyçin konsumatorët për faturat e muajit janar, por vetëm për ata konsumatorë të cilët kanë borxhe me të vjetra. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.