E fton Rexhën të dorëhiqet nga PDK

15:09 / 25.02.2013

Nënkryetari i PDK-së Hajredin Kuçi, ka ftuar sot kryetarin e ri të Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP) Blerim Rexha, që të shkëputet nga familja e vetë e dytë, PDK-ja.

“Unë ftojë nga këtu zotin Rexha që tash menjëherë ta bëjë dorëzimin e librezës së Partisë, dhe se jam i bindur që ai do të kryejë punën shumë mirë aty ku është”, ka thënë zëvendëskryeministri dhe nënkryetari i PDK–së Hajredin Kuçi.

Ai duke iu përgjigjur kritikave të LDK-së për vendosjen e anëtarëve të partisë në borde të ndërmarrjeve publik ka thënë se këto reagime për të do të ishin të pranueshme nëse do të reagonin deri para dy jave kur në bordin e AKP-së kanë qenë edhe anëtarët e kryesisë së LDK-së. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.