Protestuesit hedhin poçe para KEK-ut

16:23 / 26.02.2013

Ka vazhduar edhe sot protesta e qytetarëve ndaj KEK-ut, të cilët të pakënaqur kanë gjuajtur poçe elektrikë në oborrin e KEK-ut në shenjë revolte ndaj mënyrës së faturimit të energjisë.

Ata kanë akuzuar drejtuesit e KEK-ut dhe ata të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik se po vjedhin qytetarët. Protestuesit nuk janë pajtuar me hapat e deritashëm të ndërmarrë nga KEK-u.

Ata kanë kërkuar nga Prokuroria e Shtetit që t’i kryejë më shpejtë hetimet e nisura ndaj korporatës. Organizatorët kanë ftuar të gjithë qytetarët që të dalin edhe të mërkurën dhe ditëve tjera në vijim për të protestuar ndaj faturave të shtrenjta të energjisë. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.