Ymeri: Të ndalet privatizimi

11:08 / 2.05.2013

Kryetari i Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Visar Ymeri ka kritikuar edhe njëherë privatizimin duke kërkuar që të ndalet menjëherë. Ai ka thënë se ende nuk është dhënë një përgjigje e saktë se pse po privatizohet prona publike dhe 75 për qind të Postës dhe Telekomit të Kosovës, por, se sipas tij, kjo po mund të bëhet për shkak të korrupsionit.

Sipas, Visar Ymerit, një nga arsyetimet e qeverisë se më privatizim rritet efiqienca e kompanisë nuk ekziston.

Ai ka thënë se pushteti po privatizon pronën publike ose për shkak të korrupsionit ose besimit në një ideologji të gabuar e cila në fund të fundit, sipas tij, e nxit korrupsionin dhe e shkakton korrupsionin, andaj edhe një herë ai ka kërkuar që të ndalet privatizimi. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.