Shqiptari fiton 27.2 milionë franga në loto

15:48 / 18.07.2013

Një qytetar me origjinë shqiptare me banim në Aigle të kantonit Vaud (Zvicër frankofone) ka fituar 27.2 milionë franga në lotarinë Euromillions.

Siç bënë të ditur mediet, fatlumi një i ri 26 vjeçar ka plotësuar të martën biletën e lotarisë me të gjithë numrat e qëlluar.

Ai ka rrethuar numrat: 19, 23, 34, 47 dhe 50 si dhe yjet numër 4 dhe 6, duke i qëlluar kështu që të gjithë, raporton Albinfo.

Fituesi me fat është një djalosh modest dhe beqar. Ai ka fituar shumën e dytë më të madhe në Zvicër. Ndërsa rekordin me 99 milionë franga e kishte fituar një qytetar portugez në Sierre (VS) në vitin 2005. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.