Paredes në planet e Milan e Juventus

12:25 / 20.12.2012

Leandro Paredes ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve italianë, Milan dhe Juventus, falë paraqitjeve të mira me Boca Juniors.

Pas largimit të disa lojtarëve kyçë, Rossonerët janë në kërkim të rindërtimit të skuadrës, ndërsa 18-vjeçari konsiderohet si shtesë e rëndësishme.

Nga ana tjetër, Bianconerët dëshirojnë më shumë kreativitet në ekipin e tyre, ashtu që mesfushori argjentinas do të ishte një transferim afatgjatë. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.