Prandelli: Conte ka bërë punë të mirë te Juve

18:08 / 18.01.2013

Përzgjedhësi i Italisë, Cesare Prandelli, ka lëvduar punën e trajnerit të Juventusit, Antonio Conte, pas suksesit që arriti në vitin e parë me Bianconerët.

 “Juventusi ka treguar se me menalitetin e duhur dhe strukturën ideale është më se e mundur të keni sukses me mungesë të madje edhe një top lojtari. Conte ka bërë dhe është duke bërë punë të jashtëzakonshme te Juventusi”.

“Ai është jashtëzakonisht i organizuar dhe ka krijuar një kulturë me sakrifica, përkushtim dhe fokus”, është shprehur Prandelli. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.