Bale shpallet lojtari i vitit edhe nga FWA

14:11 / 2.05.2013

Mesfushori i Tottenhamit, është emëruar si lojtari më i mirë i vitit nga Football Writers’ Association.

Bale bëhet lojtari i 15-të i cli fiton të dy çmimet brenda një viti, atë të lojtarit më të mirë në Angli dhe këtë që e fitoi tani nga asociacioni i gazetarëve.

Uellsiani ishte i pari në listë me 53 për qind të votave, i dyti ishte Robin Van Persie me 43 për qind dhe Juan Mata doli i treti. /Telegrafi/ 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.