Kristen dhe Pattinson, çifti më fitimprurës

20:04 / 18.01.2013

Kristen Stewart dhe Robert Pattinson, janë shpallur bashkëpunëtorët më fitimprurës në Hollywood, në një listë të cilën e ka publikuar revista e njohur Forbes.

Ata besohet se janë ndarë, mirëpo kjo nuk e ka penguar revistën Forbes që t’i shpallë si çiftin më të paguar në Hollywood, me fitime prej 1.17 miliardë dollar që i kanë sjellë në tri vitet e fundit bosëve të tyre.

Në vendin e dytë është aktori Channing Tatum me aktoren Rachel Adams, të cilët fituan 191 milionë dollarë për filmin “The Vow”.

Lista e plotë e çifteve më fitimprurëse në Hollywood:

1) Kristen Stewart dhe Robert Pattinson - $1.17 miliardë
2) Rachel McAdams dhe Channing Tatum -$125 milionë
3) Jennifer Aniston dhe Adam Sdheler - $103 milionë
4) Sarah Jessica Parker dhe Chris Noth - $95 milionë
5) Julianne Moore dhe Steve Carell - $84 milionë
6) Amdhea Seyfried dhe Channing Tatum - $80 milionë
7) Natalie Portman dhe Ashton Kutcher - $71 milionë
8) Miley Cyrus dhe Liam Hemsworth - $63 milionë
9) Zac Efron dhe Taylor Schilling - $60 milionë
10) Reese Witherspoon dhe Robert Pattinson - $59 milionë
 

 

 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.