Shqipëri
Stuhia në Vlorë, mblidhet Shtabi i Emergjencave

Stuhia në Vlorë, mblidhet Shtabi i Emergjencave

Reshjet e shumta të shiut të rëna në orët e mbrëmjes së djeshme dhe gjatë natës kanë krijuar probleme të mëdha në rrethin e Vlorës.

Butrinti ndër destinacionet më të mira kulturore të Evropës për t’u vizituar

Butrinti ndër destinacionet më të mira kulturore të Evropës për t’u vizituar

Butrinti në Shqipëri, është përzgjedhur të jetë njëri nga 12 destinacionet historike për t’u vizituar në Evropë e që shumë kush mund të mos dijë për ekzistimin e disa prej tyre të renditura nga theculturetrip.com

Një shtëpi në Shqipëri, ndër më uniket në Ballkan (Foto)

Një shtëpi në Shqipëri, ndër më uniket në Ballkan (Foto)

Pas një inspektimi që Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare Durrës ka kryer në ambientet e Muzeut Etnografik të Krujës, ka publikuar së fundmi edhe fotot e gjendjes aktuale që gëzon ky objekt.

Moti i keq në Shqipëri shkakton probleme me energjinë dhe qarkullimin rrugor

Moti i keq në Shqipëri shkakton probleme me energjinë dhe qarkullimin rrugor

Moti i keq me shira të dendura dhe erëra të forta ka lënë pa energji Tiranën dhe qytete të tjera në vend.

Rama për fundjavë: Darkë me lakror dhe serenata

Rama për fundjavë: Darkë me lakror dhe serenata

Kryeministri Edi Rama është këtë fundjave në juglindje të vendit, sa për punë ashtu edhe për qejf. Fundjavat Ramës në këtë zonë të Shqipërisë janë të shpeshta. Ose ka një dashuri të madhe për Pogradecin e Korçën, ose me patjetër kërkon të lërë gjurmë edhe në këto qytete. Ndoshta janë të dyja.

  Maqedoni
Zaev akuzohet për spiunazh dhe puç ndaj pushtetit

Zaev akuzohet për spiunazh dhe puç ndaj pushtetit

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se do të ngrejë kallëzime penale kundër liderit socialdemokrat Zoran Zaev, për veprat penale spiunazh, dhunim të funksionarëve shtetërorë dhe tentim për marrjen e shtetit në mënyrë demokratike.

Tetovë: Veteranëve të UÇK-së, nuk po iu lejohet hyrja në selinë e BDI-së

Tetovë: Veteranëve të UÇK-së, nuk po iu lejohet hyrja në selinë e BDI-së

Mbi 100 veteranë të UÇK-së kanë mbërritur para selisë së BDI-së në Reçicë të Tetovës. Ata tanimë disa orë po presin takimin me Alli Ahmetin, ashtu siç kishin paralajmëruar tanimë disa ditë, por përfaqësuesit e zyrës qendrore të BDI-së (punëtorët e sigurimit të selisë), nuk po i lejojnë të hyjnë në selinë e partisë.

Skandaloze: Kështu mbahet testimi ekstern në Maqedoni

Skandaloze: Kështu mbahet testimi ekstern në Maqedoni

Në testimin ekstern të nxënësve në Maqedoni, ishte prezente edhe kjo pyetje fundamentale që ka të bëjë me alfabetin e gjuhë shqipe, po që për paradoks përgjigjet i kishte në maqedonishte.

Xhamia e Larme e Tetovës në bankënotën 200 denarëshe (Foto)

Xhamia e Larme e Tetovës në bankënotën 200 denarëshe (Foto)

Këshilli i Bankës Popullore të Maqedonisë ka miratuar informacionin për zgjidhjen ideore për monedhat e reja prej 200 denarëve.

Shkupi proteston për Kosovën

Shkupi proteston për Kosovën

Në Facebook është paralajmëruar mbajtja e një marshi solidarizues me protestat në Kosovë. Nga Unioni i Studentëve që bën organizimin e këtij marshi bëjnë thirrje për pjesëmarrje sa më të madhe të qytetarëve, duke bashkangjitur edhe thirrjen për mbarëvajtje të qetë dhe paqësore të marshit që do të organizohet këtë të shtunë.Kronika e Zezë
Një burrë gjendet i varur në lis

Një burrë gjendet i varur në lis

Një burrë është gjetur i varur në një lis në Gjakovë, vetëm 30 metra larg rrugës.

Përdhunohet vajza me probleme mendore, lihet shtatzënë dhe lind fëmijën

Përdhunohet vajza me probleme mendore, lihet shtatzënë dhe lind fëmijën

Një vajzë 21 vjeçe, e cila është me probleme mendore, dyshohet se ka rënë pre e dhunës seksuale dhe prindërit e saj kanë arritur të zbulojnë këtë vetëm në muajin e shtatë të shtatzënisë, kur e reja ka realizuar lindje të parakohshme.

...më shumë lajme nga Kronika e Zezë


Rajoni dhe Bota

 
 
Magazina
15:01 / 27.01.2015

Çili ndëshkohet nga policia? (Foto)

Çiljeta Xhilaga duket se ka marrë një ndëshkim nga policia e komunikacionit rrugor.
Teknologji
17:41 / 30.01.2015
Google gjeneron 66 miliardë dollarë të hyra, 18 miliardë për 4 muaj!

Google gjeneron 66 miliardë dollarë të hyra, 18 miliardë për 4 muaj!

Google sapo ka prezantuar rezultatet e saj financiare, të plota për vitin 2014, ndërsa gjiganti i kërkimit ...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.