Itali: 10 vjet burgim dy shqiptarëve për trafik të drogës

22:03 / 22.12.2012

Dy shqiptarë janë dënuar me 10 vjet burgim në Trento të Italisë, për trafik ndërkombëtar të drogës.

Të dënuarit nga Gjykata e Apelit në Trento janë dy shqiptarët e vënë në pranga gjatë operacionit të policisë italiane i koduar “Sherifi, transmeton Shekulli Online”.

Të dënuarit akuzohen për trafik ndërkombëtar të drogës, një pjesë e së cilës e transportonin nga Holanda, dhe një sasi tjetër nga Shqipëria dhe Kosova drejt Italisë.

Në total ngarkesa e sekuestruar ishte 150 kg heroinë dhe rreth 60 kg kokainë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.