Vlorë, sekuestrohen 12 kg kanabis

13:53 / 30.12.2012

Policia kufitare në Vlorë ka sekuestruar 12 kilogramë kanabis sativa në Portin e qytetit.

Sasia e lëndës narkotike u gjet gjatë një kontrolli ne automjetin tip Ford Fokus me targa AA 995 FG, me drejtues 64-vjeçarin Landi Tartaraj nga Shkodra, transmeton BW.

Droga e ndarë në 12 pako, ishte fshehur në pjesë të ndryshme të automjetit. Ndërkaq, policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit, ndërkohë që po punon për të zbuluar origjinën e lëndës narkotike apo persona të tjerë të përfshirë në këtë rrjet trafiku. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.