Vrasje në Klinë

14:30 / 18.01.2013

Policia e Kosovës njoftoi se Gjergj.J (1961) është vrarë me armë zjarri në fshatin Ranoc të komunës së Klinës.

Sipas kumtesës, Policia është njoftuar për këtë vrasje sot rreth orës 09:10 përmes telefonit.

“Njësitë reaguese të policisë,dhe hetuesit kanë arritur në vend të ngjarjes dhe kanë arrestuar edhe personin e dyshuar, shtetasin N.J.(1961),të cilit i është konfiskuar edhe arma e zjarrit për të cilën dyshohet se e ka përdorur në rast”, thuhet në kumtesë.

“Njësitë përkatëse kanë bërë sigurimin e vendit të ngjarjes, përderisa në vendngjarje kanë arrit edhe hetuesit përkatës të Njësitit të Hetimeve Rajonale,dhe nën mbikëqyrje të Prokurorit të çështjes kanë filluar këqyrjen e vendit për të mbledhur prova dhe dëshmi rreth vrasjes. Viktimë e kësaj vrasje është Gjergj J.(1961), të cilin e kishin dërguar të afërmit e tij në Q.M.Failjare në Klinë dhe mjeku kujdestar ka konstatuar vdekjen e shkaktuar nga arma e zjarrit”, thuhet në kumtesë.

Sipas hetimeve preliminare dyshohet se deri të incidenti kishte ardhur pas një konflikti verbal dhe fizik në mes të dyshuarit dhe viktimës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.