Djali i ambasadorit Bejko plagosi të riun

20:23 / 24.01.2013

Një sherr për motive të ulëta, i nisur në ambientet e një lokali në Tiranë, ka përfunduar me plagosjen e një 24-vjeçari, ndërsa policia identifikoi si autor të dyshuar të ngjarjes djalin e një ambasadori shqiptar.

Ngjarja ndodhi mbrëmë rreth orës 23:00 në afërsi të shkollës “Vasil Shanto” në Tiranë kur Aglind Bejko, 25 vjeç, djali i ambasadorit shqiptar në Emiratet e Bashkuara Arabe, Behar Bejko, dyshohet se qëlloi me pistoletë 24-vjeçarin Martin Nonaj.

Ky i fundit u transportua me urgjencë në Spitalin Ushtarak dhe aktualisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

I plagosuri kishte marrë një plumb në këmbë. Policia nisi hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Burime nga policia thanë për agjencinë e lajmeve “NOA” se dy të rinjtë kishin nisur sherrin në ambientet e brendshme të një lokali ku ndodheshin në tavolina të ndryshme. Një shikim i zgjatur ka shqetësuar djalin e ambasadorit, i cili vazhdoi sherrin jashtë lokalit.

Mësohet se Nonaj e qëlloi me shpullë Bejkon pas fjalëve fyese të ndërsjella, gjë e cila dyshohet se e ka detyruar atë të nxjerrë pistoletën. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.