Mitrovicë, sulmohet shtëpia e një punonjësi të Zyrës Administrative

17:22 / 27.01.2013

Një granatë dore është hedhur në shtëpinë e Borislav Markovicit në veri të Mitrovicës, të dielën në orët e hershme të mëngjesit.

Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, i cili ka thënë se nuk bëhet fjalë për të lënduar, pos për dëme te vogla materiale.

Mësohet se Markovic është i punësuar në Zyrën Administrative të Kosovës në veri të Mitrovicës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.