Arrestohet 20-vjeçari, shantazhoi me video

18:09 / 13.02.2013

Policia në Ferizaj ka arrestuar të martën në mbrëmje, B. Rr. 20-vjeçar, i dyshuar për veprën penale “të detyrimit dhe shantazhit”. Duke e shantazhuar me publikimin e një videoje, ai e kishte detyruar viktimën t’ia jepte 6 000 euro. Por, është kapur në flagrancë nga policia.

Pas një plani të detajuar të Sektorit të Hetimeve të Policisë Rajonale në Ferizaj, të martën në orët e mbrëmjes është arrestuar: B. Rr., 20 vjeç, i dyshuar për veprën penale “të detyrimit dhe shantazhit”.

Agim Gashi, nga Zyra Rajonale për Informim në Ferizaj, ka bërë të ditur se i dyshuari, fillimisht e ka kërcënuar përmes telefonit viktimën, duke e shantazhuar dhe detyruar që t’ia jepte 6 000 euro. “I dyshuari e kishte kërcënuar me publikimin e një videoje”, transmeton Gazeta JnK.

B. Rr. është arrestuar në flagrancë nga policia, në një lokal në Ferizaj, në kohën kur po i merrte paratë e kërkuara nga viktima.

“Paratë dhe video-incizimi janë konfiskuar nga policia dhe do të shërbejnë si prova materiale të këtij rasti”, njoftoi zëdhënësi Agim Gashi.

Me urdhër të prokurorit, ndaj të dyshuarit është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë, deri në kompletimin e rastit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.