Dhëndri vret vjehrrin dhe vjehrrën, plagos bashkëshorten

10:55 / 16.02.2013

Pas vrasjes makabre të vjehrrës në Peshkopi, një tjetër ngjarje e rëndë pason në Kuçovë. Dhëndri ka vrarë sot vjehrrin dhe vjehrrën, ne lagjen “1 Maji” të qytetit. E plagosur nga kjo ngjarje ka mbetur bashkëshortja e autorit.

Policia bën të ditur se rreth orës 08:45 minuta, shtetasi Riza Latifi ka qëlluar me armë zjarri për vdekje vjehrrin e tij Rexhep Muço, 68 vjeç, ndërsa plumbat kanë plagosur dhe vjehrrën Vasilika Muço 66 vjeçe dhe bashkëshorten e tij Engjëllushe Latifi. Pas krimit, autori është larguar, ndërsa policia është vënë në kërkim të tij.

Dy orë nga ngjarja e rëndë, humb jetën ne spital dhe vjehrra. 66-vjecarja nuk mundi t’u mbijetojë plagëve të marra nga plumbat në trup, shkruan BW.

Paraprakisht mësohet se bashkëshortja Engjëllueshe Latifi kishte kërkuar divorcin nga Riza Latifi dhe prej ditësh ishte larguar nga vatra bashkëshortore dhe jetonte me prindërit në lagjen “1 Maji”.

Policia është në vendngjarje dhe po heton rrethanat e krimit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.