Itali: Kapet shqiptari me 75 kilogramë drogë

23:50 / 25.03.2013

Një shtetas shqiptar është arrestuar nga Policia e Guardia di Finanza në Barit, pasi është kapur në flagrancë me 75 kilogramë marihuanë.

Lënda narkotike ishte paketuar në 82 pako të vogla dhe ishte fshehur në dyert e automjetit tip furgon me targa italiane, e cila zbriti nga nja traget që vinte nga Shqipëria, transmeton Shekulli online.

Vlera në euro e përfituar nga shitja e drogës do të ishte 750 mijë euro.

Një 32-vjeçar shqiptar, banues në provincën e Vareses, është arrestuar me akuzën e trafikimit ndërkombëtar të drogës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.