Një i vdekur nga rrëzimi i ndërtesës në Tiranë

18:34 / 3.04.2013

Punëtorët për shpëtim në Tiranë e kanë gjetur trupin e pajetë të një personi, që ka mbledhur mbeturina metalike në një ndërtesë të kompanisë së braktisur të energjisë në Tiranë.

Policia tha se personi 33-vjeçar është gjetur i vdekur sot herët në mëngjes, pas kërkimit prej shtatë orësh në gërmadhat e ndërtesës trekatëshe.

Nuk është e qartë se çka e ka shkaktuar shkatërrimin e ndërtesës, derisa personi i ndjerë kërkonte mbeturina metalike për shitje dhe riciklim.

Siç raporton agjencia AP, Shqipëria është njëra nga vendet më të varfra në Evropë, prandaj mbledhja e mbeturinave është veprimtari e përhapur. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.