Rrihen dy grupe të rinjsh në Prishtinë

9:36 / 2.05.2013

Policia e Kosovës njoftoi se pas një mosmarrëveshje në mes të dy grupeve të rinjsh, ka ardhur deri te një rrahje, ku si pasojë kanë pësuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur të mërkurën në rrugën “Ismajl Dumoshi” në Prishtinë, në ora 19:00.

Dy nga të lënduarit janë dërguar në QKUK, ndërsa tetë të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor dhe pas intervistës me vendim të prokurorit janë liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.