Lezhë, zjarr në fabrikën e përpunimit të peshkut

11:37 / 2.05.2013

Një fabrikë në Lezhë është përfshirë nga një zjarr i fuqishëm mëngjesin e së enjtes.

Ngjarja ka ndodhur në afërsi të portit të Shëngjinit, ku një fabrikë e përpunimit të peshkut është përfshirë nga flakët. Fatmirësisht nga zjarri nuk ka të lënduar në njerëz, por vetëm dëme të konsiderueshme materiale.

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e zjarrfikësve, të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve, raporton Shekulli.

Dyshohet se shkak për zjarrin janë bërë luhatjet e tensionit, por policia po vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.