Tolajt i hiqet masa e arrestit shtëpiak

19:58 / 8.05.2013

Gjykata në rastin “Tolaj dhe të tjerët” ka marrë vendim që t’ia heq masën e arrestit shtëpiak ish sekretarit të Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Tolaj.

Tolaj do të jetë i obliguar që deri në vendimin përfundimtar të paraqitet çdo të hënë në polici në ora 9.00, transmeton ORAinfo.

Sipas avokatit të tij, aktgjykimi për Ilir Tolajn pritet të merret në fillim të muajit qershor. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.