Pesë të arrestuar për të shtëna me armë zjarri

9:59 / 12.05.2013

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar pesë persona të cilët nga vetura, me të cilën po udhëtonin kanë shtënë me armë zjarri në ajër.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në rrugën “Rasim Kiçina” në Prishtinë.

Njësitë policore në vendin e ngjarjes kanë gjetur dhe konfiskuar një revole dhe tri gëzhoja të cal. 7.62 mm.

Me urdhër të Prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.