Dy të arrestuar në Kamenicë, vjedhin drunj në pyll

10:05 / 12.05.2013

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar dy persona të cilët janë zënë duke vjedhur drunj në një pyll.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në fshatin “Moçare” në Kamenicë.

Lidhur me rastin nga të dyshuarit janë konfiskuar një traktor i ngarkuar me 4 metra drunj , një veturë Niva me targa lokale e ngarkuar me 1,5 m drunj si dhe një motor-sharr.

Me urdhër të Prokurorit të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.