Arrestohet një person në Pejë, sulmon policin

10:11 / 12.05.2013

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person i cili pas përfundimit të një ndeshjeje hendbolli në Pejë nuk i ka përfillë urdhrat e zyrtarëve të Policisë.

Ngjarja ka ndodhur të shtunën në mbrëmje në rrugën “UÇK” në Pejë.

I arrestuari nuk i ka përfillë urdhrat e zyrtarëve të Policisë që të shpërndahen, me ç’ rast ka sulmuar fizikisht viktimën, zyrtarin policor, duke i shkaktuar lëndime trupore.

I dyshuari gjatë arrestimit ka kanosur zyrtarët e PK-së. Viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me urdhër të Prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /Telegrafi/


 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.