Pejë, vrasje në tentativë

9:59 / 1.07.2013

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar dy të dyshuar në Pejë, pasi njëri prej tyre pas një mosmarrëveshje ka shtënë me armë zjarri në drejtim të viktimës, duke i shkaktuar lëndime trupore.

Ngjarja ka ndodhur të dielën në parkun e qytetit në Pejë.

Viktima është dërguar në spitalin e Pejës për tretmanë mjekësor, ndërsa nga të dyshuarit është konfiskuar arma EKOL Special 99 cal.9mm dhe një karikatorë.

Pas intervistimit në konsultim me prokurorin të njëjtit janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.