Vjen “jailbreak” për iPhone 5?

12:14 / 4.02.2013

Pritjes së atyre që kanë një iPhone 5 të bllokuar për përdorim me privilegjet e dhwna nga Apple, me sa duket sot do t’i vijë fundi.

Lajmi për “jailbreak” të iPhone 5 është bërë i ditur nga një cicërimë në Twitter e cila është lëshuar nga @planetbeing, e cila dje ka konfirmuar se të hënën do të vijë zhbllokimi për iPhone 5. 

“Po, nesër është data konkrete e lëshimit. Është data të cilën ne e kemi dhënë që nga fillimi” thuhet në cicërimen e @planetbeing. 

Sa më shpejtë që të konfirmohet kjo informatë, ne do ta ndajmë me lexuesit e Telegrafi.com. 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.