Sport
Arsenali ende mendon për Carvalhon
POSTUAR: 23:53 / 27.11.2015

Arsenali ende mendon për Carvalhon

Franca shkatërron Shqipërinë

Franca shkatërron Shqipërinë

Nuk ka surprizë në “Qemal Stafa” nga vajzat kuqezi që u mundën thellë 6-0 në ndeshjen eliminatore të Europianit nga Kombëtarja e Francës.

Aubameyang në radarin e Chelseat

Aubameyang në radarin e Chelseat

Chelsea ka shfaqur interesim për ta transferuar sulmuesin e Borussia Dortmund, Pierre-Emerick Aubameyang.


Ekonomi Kronika e Zeze
Kryetari i Shoqatës Gjermano-Kosovare: Kosova ka prindër të mirë!

Kryetari i Shoqatës Gjermano-Kosovare: Kosova ka prindër të mirë!

Në Berlin po mbahet për herë të parë Forumi Ekonomik gjermano-kosovarë, i organizuar nga Shoqata Gjermano-Kosovare për Bashkëpunim Ekonomik dhe Oda Ekonomike e Kosovës. Në hapjen e punimeve të këtij forumi, për pozitën e Kosovës dhe përkrahjes që duhet ta gëzojë nga Gjermania ka folur edhe Ministri Federal për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim, Gerd Muller. Ministri

Buxheti “social“ i Kosovës

Buxheti “social“ i Kosovës

Buxheti i Republikës së Kosovës i parashikuar për vitin e ardhshëm, nuk do të sjellë zhvillim ekonomik, por thellim të varfërisë, konsiderojnë ekspertët e çështjeve ekonomike. Përderisa zyrtarë të Qeverisë së Kosovës, kanë thënë se buxheti prek jetën e secilit qytetar të Kosovës dhe adreson objektivat zhvillimore të Qeverisë së Republikës së Kosovës. Sipas

KEDS vendos trafon e re dhe zëvendëson komplet rrjetin në Drenoc

KEDS vendos trafon e re dhe zëvendëson komplet rrjetin në Drenoc

Dhjetëra shtylla të betonit, si të Tensionit të Lartë ashtu edhe të Tensionit të Ulët, së bashku me trafon e re, kanë lehtësuar jetën e banorëve të Drenocit. Fshati më verior i Prishtinës tash ka infrastrukturë komplet të re energjetike. Xhafollët e Drenocit të Prishtinës po hyjnë në këtë dimër me një brengë më pak se herëve tjera. Tash, në lagjen e tyre, K

Theret me thikë një polic në veri të Mitrovicës

Theret me thikë një polic në veri të Mitrovicës

Një polic serb i Kosovës dhe një qytetar serb në Mitrovicën e veriut janë therur me thikë nga disa persona tani për tani të panjohur.

Aksident në Prizren, përplasen dy automjete

Aksident në Prizren, përplasen dy automjete

Në rrugën “Dragash” në qytetin e Prizrenit ka ndodhur një aksident trafiku në mes të dy automjeteve me ngasës njëri shqiptar dhe tjetri goran.

Aksident trafiku në Prishtinë, një e lënduar

Aksident trafiku në Prishtinë, një e lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në orët e mëngjesit në rrugën “Bajram Kelmendi” në Prishtinë.

Lifestyle Magazina
Ju dashuron apo i jeni vetëm një argëtim i lehtë: Poza e preferuar në seks e zbulon!

Ju dashuron apo i jeni vetëm një argëtim i lehtë: Poza e preferuar në seks e zbulon!

Mënyra me të cilën partneri bën dashuri mund t’ju zbulojë shumë karaktere sekrete të tij. Qëndrimi i tij ndaj seksit flet edhe se çka ai vërtet dëshiron nga

Si të stilosh veshjet që ke, pa blerë të reja

Si të stilosh veshjet që ke, pa blerë të reja

Disa nga ikonat e modës kanë propozuar disa mënyra për të stiluar veshjet që ke në gardërobë, si mund t’i bësh bashkë disa veshje që deri tani nuk i ke menduar.

Hëna e Pikëlluar, dukuri që ndryshon çdo gjë: Sonte në mbrëmje bëni këto rituale dhe do të keni një jetë më të mirë!

Hëna e Pikëlluar, dukuri që ndryshon çdo gjë: Sonte në mbrëmje bëni këto rituale dhe do të keni një jetë më të mirë!

Për ata që fuqishëm besojnë në forcën e Hënës, rekomandohet që të gjejnë gur topaz, tirkiz apo gur të kaltër, sepse ata janë simbole të Hënës së Pikëlluar, ndërkaq do të duhej t’ju ndihmonin që dëshirat e shkruara në copën e letrës t’ju plotësohen.

Godet Enca, nxjerr gjoksin (Video)

Godet Enca, nxjerr gjoksin (Video)

Këngëtarja Enca Haxhiu vazhdon me provokimet e saj. Pas raportimeve të saj se pesha e ka lënë në pozitë të keqe, këngëtarja ka shfaqur gjoksin. Në një video të publikuar në rrjetet sociale, ajo është shfaqur duke provokuar dhe duke tentuar të nxjerrë gjoksin, transmeton Telegrafi. Bukurshoja kështu vazhdon të tërheqë vëmendjen për vete. /Telegrafi/

Ramushi gati për nesër, mbledh fëmijët e tij, nipat dhe mbesat (Foto)

Ramushi gati për nesër, mbledh fëmijët e tij, nipat dhe mbesat (Foto)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj i ka mbledhur fëmijët e tij, nipat dhe mbesat një ditë para manifestimit të nesërm të opozitës. Aty është djali i tij, Gjini, djali i Dautit, Davidi dhe fëmijë të tjerë. “Siç duket janë bërë gati për nesër”, ka shkruar Dauti në llogarinë e tij në Facebook. /Telegrafi/

Gazetarja kineze e prek Edi Ramën në vend delikat (Foto)

Gazetarja kineze e prek Edi Ramën në vend delikat (Foto)

Vizita disa ditore e kryeministrit Rama në Kinë duket se nuk ka kaluar “pa probleme”. I ftuar për një dalje televizive në “Radio Ejani” të Pekinit, pas intervistës, gazetarja kineze ka lëshuar dorën ndoshta në mënyrë të pavullnetshme në një vend “të keq”, drejt e tek “ai” i kryeministrit shqiptar. Incidenti që shihet në videon e publikuar nga “CRI Sh

Shendetesi


Teknologji telegrafi reklama
Apple do të shesë 200 milionë iPhone në vit?

Apple do të shesë 200 milionë iPhone në vit?

Edhe pse nuk pritet që gjatë vitit të ardhshëm iPhone 7 të vijë me një ekran të ri OLED, me sa duket kjo gjë do të ndodhë kur Apple ta lansojë modelin tjetër në 2017. Sipas raportimeve të fundit thuhet se iPhone 7s mund të shfaqet me një ekran të tillë, kur i njëjti të paraqitet në treg gjatë vitit 2017.

Mozilla nuk do të mbështetet më vetëm në Google

Mozilla nuk do të mbështetet më vetëm në Google

Mozilla, organizata jo-fitimprurëse e cila qëndron prapa shfletuesit të famshëm të internetit Firefox, ka thënë se ajo nuk do të mbështetet më në Google për të ardhurat e saj.

Evropë: Fillojnë shitjet e Lumia 950 dhe 950 XL

Evropë: Fillojnë shitjet e Lumia 950 dhe 950 XL

Pas paraqitjes fillestare në SHBA, me sa duket para-porositë për modelet e reja të telefonave të Microsoft në Windows 10, Lumia 950 dhe 950 XL kanë filluar edhe në Evropë.

Sërish përleshje e çmenduri, në të Premten e Zezë (Video)

Sërish përleshje e çmenduri, në të Premten e Zezë (Video)

E premtja e fundit në muajin nëntor, njihet si e “zezë” në SHBA, për shkak se ndodhin shumë përleshje mes klientëve që duan të marrin mallra me çmim të ulët.

Kur i dashuri të bëhet njerk: Ja çfarë i bëri nëna, një vajze në Britani! (Video)

Kur i dashuri të bëhet njerk: Ja çfarë i bëri nëna, një vajze në Britani! (Video)

Nëna ime do martohet me ish-të fejuarin që ma “vodhi”, por unë e fal, shprehet Danni Summers.

Ky shqiptar është “polici më i mirë i vitit 2015”!

Ky shqiptar është “polici më i mirë i vitit 2015”!

Faqja “Jeta osh qef” ka publikuar në “Facebook” videon e një komunikimi mes një polici rrugor dhe drejtuesit të një automjeti, me mbishkrimin “Polici më i mirë i vitit 2015”.

Bukuroshja
Carla
Bukuroshi
Bruno
Fotohumor
Kur e ke mamin modele të Victoria’s Secret...
 
Partnerët Medial:DukagjiniShkabaj

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2012 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com 038-224-093

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.