Ajeti dhe Frosinone ndalin Milanin (Video)

Milani ka vazhduar serinë e rezultateve negative edhe ndaj Frosinones në javën e 36-të të Serie A.

Kuqezinjtë kanë barazuar në shtëpi të tyre 3-3 me debutuesin i Serie A, Frosinone që ka mbajtur gjallë shpresat për mbijetesë.

Vetëm dy minuta pas fillimit të ndeshjes, Paganini kaloi në epërsi mysafirët pas një asistimi nga Ciofani

Një minutë para fundit të pjesës së parë, Oliver Kragl shënoi njërin nga golat më të bukur në Serie A, për ta dyfishuar epërsinë e Frosinones.

Me të filluar pjesa e dytë, Milani ngushtoi epërsinë, kur shënoi kolumbiani Carlos Bacca pasi paraprakisht penalltinë e kishte humbur Mario Balotelli.

Por në minutën e 54-të, Frosinone shënoi edhe golin e tretë në ndeshje, ndërsa kësaj radhe realizoi Dionisi.

Ndërkohë Milani ngushtoi epërsinë në 2-3 nëpërmjet mbrojtësit Antonelli por pa arritur të bëjnë ndonjë gjë më shumë, para se të barazonte rezultatin në minutën e fundit të ndeshjes nëpërmjet Jeremy Menezit që shënoi nga penalltia.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti u paraqit për gjatë 90 minutave dhe ishte ndër më të mirët në fushë. /Telegrafi/

Frosinone po avanson ndaj Milanit…

Posted by Telegrafi Sport on Sunday, 1 May 2016

Kragl shënon golin e sezonit në Serie A ndaj Milanit

1-2: Goli i Baccas ndaj Frosinones.

2-3: Gol i bukur nga Antonelli.

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes