Barcelona fiton në fund ndaj Valencias, i falet Messit (Video)

Barcelona ka fituar në minutat e fundit shtesë ndaj Valencias me rezultat 3-2.

Goli i parë i takimit erdhi nga sulmuesi argjentinas, Lionel Messi, i cili kaloi Barcelonën në epërsi me një gol të bukur në minutën e 23-të.

lionel-messi

Në vazhdimin e pjesës së parë ishte gjiganti katalunas që diktoi tempon duke krijuar shumë raste për gol, por që nuk e gjeti dhe me epërsi 1-0 skuadrat shkuan në epërsi.

nekii

Fillimi i pjesës së dytë ishte i furishëm për skuadrën e Cesare Prandellit, të cilët pas disa rasteve të krijuara gjetën edhe dy gola të shpejt për të kaluar në epërsi.

Së pari në minutën e 52-të me Munir El Haddadi, pastaj edhe me sulmuesin tjetër spanjoll, Rodrigo, i cili shënoi në minutën e 57-të nga afërsia.

munir

Në vazhdim të takimit ishte Barcelona që u hodh në sulm për të kërkuar golin e barazimit dhe atë edhe e gjeti.

Ishte sulmuesi uruguaian, Luis Suarez, i cili shënoi në minutën e 62-të nga afërsia për ta barazuar rezultatin në 2-2.

sukii

Në lojën e mbetur të dy skuadrat patën raste të mira për të gjetur golin e fitores, por golin e fitore e gjeti Barcelona me anë të Messit, i cili shënoi në minutat shtesë nga pika e bardhë. /Telegrafi/