Bayerni fiton lehtësisht ndaj Monchengladbachut (Video)

Bayern Munich ka fituar lehtësisht ndaj Borussia Monchengladbach me rezultat 2-0.

Vendasit ishin dukshëm më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar nga skuadra e drejtuar nga Carlo Ancelotti.

cvy4dmywcaant7g

Goli i parë në këtë takim erdhi në minutën e 16-të nga Arturo Vidal pas një harkimi të bukur nga Rafinia.

Ndërsa në minutën e 31-të shënoi edhe Douglas Costa pas një topi të krosuar në zonë nga David Alaba dhe me rezultatin 2-0 përfundoi pjesa e parë.

cvy4batxyaaqkgn

Në 45 minutat e dytë kishte raste nga të dy anët, por të dy skuadrat dështuan të ishin konkretet para portës kundërshtare.

Pas kësaj fitore Bayerni vazhdon në pozitën e parë me 20 pikë, kurse Monchengladbach në të dhjetën me 11 pikë.

Ndeshja e ardhshme e bavarezëve është ndaj Augsburgut. /Telegrafi/

Puyol përfshihet në zënkën mes Gundogan dhe Araujo

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Para të gjithëve, si e kishte parashikuar saktë Ancelotti rrugëtimin e Alonsos për trajner

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve