Ekonomi
21:12 / 23.04.2014

Shumë shpejt do të fillojë autostrada Prishtinë-Hani i Elezit

Edhe pse nuk ka ende një datë të saktë për fillimin e punëve në autostradën Prishtinë-Hani i Elezit, RTK ëson se kjo punë është çështje ditësh. Sipas burimeve të këtij mediumi, është çështje ditësh nënshkrimi i kontratës me kompaninë fituese “Bechtel-Enka”.


   

Kreditë e shtrenjta, kursimet e lira

Për dallim nga normat e larta të kredive në bankat komerciale në Kosovë, kamatat e interesit për ...
 

Nafta 109.18 dollarë

Nafta Brent e Londrës po tregtohet mbi 109 dollarë në sesionin e së mërkurës, për shkak se p...
 

Mbështetet përmirësimi i decentralizimit fiskal

Bashkimi Europian do t’i jep Kosovës rreth 500 milionë euro deri në vitin 2020. Kjo është bë...
 
Telegrafi - Ridvan Slivova

Ulqini gati për pushuesit nga Kosova

Ulqini tashmë ka bërë të gjitha përgatitjet për ata që preferojnë t’i kalojnë...
 

IKSHP: Uji nga ujësjellësi është i pijshëm

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHP), bazuar në rezulta...
 
 
 
Magazina
20:00 / 23.04.2014

Është e zjarrta Kim, por jo ajo që mendoni (Foto)

Të gjithë mund të mendoni se bëhet fjalë për Kim Kardashian, por ndoshta po shihni një fem&e...
Teknologji
17:55 / 23.04.2014
Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Motorola shet 6.5 milionë telefona për tre muaj

Zëvendës drejtori i kompanisë Motorola, Rick Osterloh ka njoftuar se kompania e tij ka arritur të shesë...
Ekonomi
21:12 / 23.04.2014

Shumë shpejt do të fillojë autostrada Prishtinë-Hani i Elezit

Edhe pse nuk ka ende një datë të saktë për fillimin e punëve në autostradën Prishtin&eu...
 

Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen,
të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit".
Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e Përdorimit.

Të gjitha të drejtat janë të rezervuara
© 2006-2011 Portali Telegrafi

TELEGRAFI sh.p.k.
Rr Bajram Kelmendi Nr.35, Prishtinë, Kosovë
info@telegrafi.com

Zhvilluar dhe dizajnuar nga:
FRAKTON n.p.sh.