ATK realizon 97% planin e të hyrave

16:07 / 25.12.2012

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) është pranë realizimit të planit të të hyrave për këtë vit.

Drejtori i ATK-së, Behxhet Haliti ka pohuar për ORAinfo.com se kanë arrit që deri të premten të realizojë 97 për qind të planit të të hyrave.

Ai është shprehur optimist se deri në fund të vitit do të realizojnë 100 për qind planin e të hyrave. “ATK është brenda planifikimeve dhe beson se do ti realizojë zotimet që i ka karshi FMN-së dhe Qeverisë”, është shprehur Haliti.

Ndryshe, ATK është planifikuar të mbledh sivjet 288 milionë euro. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.