Falimenton “Trafiku Urban”?

11:55 / 11.02.2013

Komuna e Prishtinës ka filluar t’u gjejë vendin parave që nuk ka mund t’i shfrytëzojë vitin e kaluar. Bordi i Drejtorëve i Komunës ka ndarë dy milionë euro për blerjen e autobusëve të ri në kryeqytet. Mirëpo, autobusët e ri nuk pritet t’i ‘gëzojë’ ndërmarrja e tanishme Komunale, “Trafiku Urban”, e cila pritet të shkojë në falimentim për shkak të borxheve të mëdha.

Burime të gazetës bëjnë të ditur se autobusët e blerë do t’i dedikohen një kompanie inekzistente tash për tash, por që pritet të themelohet nga komuna e Prishtinës. Këtë fakt nuk e mohon as Drejtori i Shërbimeve Publike, Agim Gashi.

“Nuk mund të jap informata më shumë ngase nuk e kemi trajtuar në detaje atë problem. Mirëpo, si do që të jetë edhe nëse do të jetë ndërmarrje e re ajo do të quhet Ndërmarrja Komunale “Trafiku Urban””, është shprehur Gashi, shkruan “Tribuna”. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.