FMN-ja 133.3 milionë dollarë ndihmë për Afganistanin

9:08 / 5.02.2013

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) ka akorduar një fond prej 133.3 milionë dollarë në formë ndihme financiare për Afganistanin. Kjo shumë është pjesë e planit të arritur në nëntor të vitit 2011.

Shuma e akorduar nga FMN do të përdoret nga qeveria afgan për ti bërë ballë situatës pas largimit të forcave të huaja nga Afganistani.

Autoritet afgane bëjnë të ditur se në bisedimet më FMN është rënë dakord edhe për 2 pjesë të tjera ndihmash financiare. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.