ekonomi:Lajme
Postuar më: 25 Dhjetor 2012 / 16:07

ATK realizon 97% planin e të hyrave

ATK realizon 97% planin e të hyrave
0

Drejtori i ATK-së, Behxhet Haliti ka pohuar për ORAinfo.com se kanë arrit që deri të premten të realizojë 97 për qind të planit të të hyrave.

Ai është shprehur optimist se deri në fund të vitit do të realizojnë 100 për qind planin e të hyrave. “ATK është brenda planifikimeve dhe beson se do ti realizojë zotimet që i ka karshi FMN-së dhe Qeverisë”, është shprehur Haliti.

Ndryshe, ATK është planifikuar të mbledh sivjet 288 milionë euro. /Telegrafi/


0 komente
Lajmet e fundit nga TEB Banka