ekonomi:Lajme
Postuar më: 13 Dhjetor 2012 / 16:25

Mitrovica gjashtë orë pa rrymë

Mitrovica gjashtë orë pa rrymë
0

Pas një prishje të madhe në rrjetin e energjisë elektrike në Mitrovicë e tërë qendra kryesore e qyteti si dhe lagjet përreth nga ora 10:00 kanë ngelur pa energji elektrike, transmeton Koha.

Zyrtarë të KEK-ut në Mitrovicë nuk kanë pranuar të prononcohen me arsyetim se informacionet për këtë duhet të merren në Prishtinë. Rreth orës 15:00 Mitrovicën e ka vërshuar uji, pasi që një gyp kryesore i rrjetit të ujësjellësit ka shpërthyer. /Telegrafi/


0 komente
Lajmet e fundit nga TEB Banka