ekonomi:Lajme
Postuar më: 27 Shkurt 2013 / 09:20

Rompuy: Eurozona është jashtë rrezikut

Rompuy: Eurozona është jashtë rrezikut
0

"Europa ka përjetuar një situatë ekonomike dhe sociale tejet të vështirë, por viti 2012 shënoi fillimin e daljes nga kriza. Sipas mendimit tim, eurozona nuk është më në rrezik", – tha ai të martën në një konferencë shtypi në Talin.

Në të njëjtën kohë, Herman Van Rompuy bëri thirrje për të mos e nënvlerësuar situatën duke marrë shkas nga ndryshimet pozitive. /Telegrafi/

 


0 komente
Lajmet e fundit nga TEB Banka