Lejohen të hyjnë mallrat e konsumit ditor në Jarinje

11:12 / 13.12.2012

Doganat e Kosovës nuk kanë kthyer mbrapa mallra të konsumit ditor që janë të dedikuara për veriun Kosovës, ka bërë të ditur zëdhënësi i Doganave, Adriatik Stavileci.

Stavileci tha për Radio Kosovën se të gjitha mallrat me akcizë, që tentojnë të hynë nga Jarinja, do të drejtohen në pikat doganorë në Merdare ose terminalin doganor në Mitrovicë. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.