Nafta e Lodrës më e shtrenjtë

13:28 / 9.01.2013

Kontratat e naftës kanë qenë të qëndrueshme të mërkurën dhe regjistrojnë ndryshime shumë të vogla. Tregu energjetik është në pritje të përfundimit të takimit të bordit të politikës monetare në Bankën Qendrore Europiane.

Tregu është në pritje dhe të publikimit të raportimit mbi prodhimin e brendshëm bruto të Kinës si dhe në sezonin e raportimit të fitimeve nga korporatat në Shtetet e Bashkuara.

Në treg ka ndikuar edhe raporti mbi rritjen e stokut të hidrokarbureve në SHBA gjatë javës së kaluar. Nafta bruto Brent e Londrës për shkurtin ra 3 cent në 111.91 dollarë për fuçi. Nafta bruto amerikane për shkurtin ra 11 cent në 93.04 dollarë për fuçi. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.